چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم؟

نوشته شده در مهر 9, 1398 / توسط jahangiri_tiz
چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم
چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم

(چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم؟)کولر گازی یکی از لوازم سرمایشی و گرمایشی رایج در میان خانواده ها و اهالی کسب و کار می باشد که در هنگام گرمای شدید برای خنک کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای گازی در ظرفیت های مختلف از کوچک به بزرگ در بازار موجود بوده و کاربران با توجه به مساحت موردنظر خود می توانند از نسخه های ۹ تا ۳۲ هزار و بالاتر خریداری کرده و بکار بگیرند. عموم کاربران از این وسیله برای خنک کردن محیط استفاده می کنند،

ولی شاید ندانید که کولرهای گازی علاوه بر قابلیت سرمایشی، امکان گرم کردن محیط را نیز دارند. یعنی شما در فصول سرما می توانید با بکار گیری این وسیله در حالت گرمایشی، محیط خودتان را گرم کنید. در این مقاله از سایت تیزفروش تصمیم داریم که به شما نحوه استفاده کرده از حالت گرمایشی کولر گازی را توضیح داده و اطلاعاتی هم درباره مصرف برق آن به شما منتقل کنیم. با ما همراه باشید.

بکار گیری حالت گرمایش کولر گازی همانطور که گفته شد، در این مقاله تنها به نحوه استفاده کردن یا به اصطلاح آموزش بکار گیری حالت گرمایشی کولر گازی پرداخته و کاری با نحوه کارکرد آن نخواهیم داشت. برای اولین مرحله، شما باید مطمئن شوید که کولر گازی خریداری شده خودتان دارای قابلیت گرمایشی بوده و اساسا از این ویژگی پشتیبانی می کند. البته گفتی است که تقریبا تمامی کولر گازی های تولید شده در سال های جدید از نوع کولر گازی سرد و گرم می باشند و شاید دستگاه های قدیمی تر فاقد این قابلیت باشند. شما برای پی بردن به این موضوع می توانید از روش های مختلفی که در ادامه آموزش بیان می شود، استفاده کنید

  • مراجعه به دفترچه راهنمای کولرگازی که همراه کولرگازی به شما ارائه ‌شده است
  • استفاده از گرمایش این کولرگازی در سالهای قبل
  • چک کردن برچسب فنی دستگاه
  • چک کردن سخت افزار یا قطعات استفاده شده در کمپرسور

سومین راه بیان شده اصولا بهترین و راحت ترین روش موجود بوده و خیلی سریع می تواند که شما را به این منظور برساند. همانطور که می دانید بر روی تمامی لوازم الکترونیکی یک برچسب یا پلاک مشخصات از سمت شرکت تولیدکننده نصب می شود که نشان دهنده اطلاعات کامل درباره محصول تولیدی است. شما با مراجعه به این بخش به راحتی می توانید ببینید که کولر گازی شما دارای ویژگی گرمایشی می باشد یا خیر. شما با نگاه کردن به پلاک، اگر بتوانید کلمه Heating را بیابید، می توانید مطمئن شوید که دستگاه شما دارای این قابلیت می باشد. اضافه بر این موضوع، شما باید به استفاده کردن از ریموت کنترل دستگاه خود مسلط باشید تا بتوانید خیلی سریع به این آموزش مسلط شوید.

زمان تقریبی برای فعال شدن سیستم گرمایشی

در این بخش ذکر یک نکته ضروری به نظر می رسد، زمانی که شما کولرگازی را روی گرمایش یا آن روشن می‌ کنید تمام قطعات کولرگازی روشن‌ شده و مشغول به کار می ‌شوند ولی فن داخلی تا زمانی که گرما به یک حد تعریف ‌شده نرسد روشن نخواهد شد. گفتنی است که این زمان بنا بر شرکت های مختلف از ۲ تا ۱۵ دقیقه متغیر می باشد. پس متوجه شدیم که سیستم گرمایش کولرگازی با سرمایش آن متفاوت است. از طرفی ممکن است که بعد از مدتی استفاده از کولرگازی به دلیل یخ زدن کندانسور یا پنل بیرونی کولرگازی بر روی حالت دیفراست رفته و فن داخلی خاموش می ‌شود و عملیات یخ‌ زدایی پنل بیرونی انجام می‌ شود که شاید مدتی بین ۲ تا ۲۰ دقیقه به طول بکشد.

مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش

(چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم؟)اگر به پلاک مشخصات کولر گازی خودتان مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که مصرف برق و جریان موردنیاز در هر دو حالت سرمایش و گرمایشی تفاوت زیادی با هم نداشته و تقریبا یکسان می باشد. چرا که اساس کارکرد این دستگاه بر روی حرکت کمپرسور متمرکز بوده و در هر دو حالت نیز این بخش کار می کند. ولی با این وجود در حالت گرمایش به صورت جزئی مصرف پایین تر بوده و به صورت کلی در مقایسه با پکیج های دیواری، این دستگاه دارای مصرف برق کمتری می باشد.

استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی در زمستان

(چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم؟)ممکن است وقتی نام کولر گازی را می شنوید به یاد هوای خنک بیفتید اما لازم است بدانید که کولرهای گازی دستگاه هایی دو منظوره هستند. در واقع این کولرها هم سرمایشی هستند و هم گرمایشی. حالت سرمایشی در فصول گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد و حالت گرمایشی در فصول سرد و زمستان.

برای راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی دقت زیادی نیاز است چون این کار بسیار حساس می باشد اما در کل کار ساده و راحتی است و با کمی دقت براحتی می توانید آن را انجام دهید.

یکی از نکات حائز اهیمت در این مورد مصرف برق است. مصرف برق اسپلیت در هوای سرد بیشتر از هوای گرم می باشد بنابراین کولر گازی در حالت گرمایش مصرف برق بیشتری خواهد داشت. دلیل این افزایش مصرف برق نحوه ی عملکرد سیستم گرمایشی است. در حالت سرمایشی بعد از ترموستات کمپرسور خاموش می شود اما در حالت گرمایشی پس از گرم شدن اتاق حالت دیفراست یا برفکزدایی فعال خواهد شد. این حالت به منظور آب کردن برفک های بیرونی فعال می شود و بعد از انجام کار مجددا به حالت گرمایش تغییر خواهد کرد.

نحوه ی راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی

ابتدا دکمه ی MODE بر روی کنترل دستگاه را بزنید.

پس از آن گزینه ی HEAT یا گرما را انتخاب کنید. گزینه ی گرما در کولر گازی با علامت خورشید نشان داده شده است.

سپس دمای کولر را بر روی ۳۰ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

کمپرسور برای انتقال باد گرم به محیط نیاز به حدودا ۵ دقیقه زمان دارد. ابتدا باید پنل داخلی دستگاه گرم شود تا فن بتواند شروع به کار کند بنابراین دستگاه نیازمند کمی زمان برای تولید باد گرم می باشد. اگر پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه باد گرم تولید نشد احتمالا گاز دستگاه تمام شده است. در صورت اتمام گاز دستگاه با نمایندگی مربوطه تماس حاصل نمایید و یا از شرکت های فعال در این زمینه کمک بگیرید

نحوه ی عملکرد سیستم گرمایشی در کولر گازی موجود در داخل دستگاه برای اینکه سیستم گرمایشی در فصل سرد عملکردی مناسب داشته باشد باید در داخل کمپرسور کولر گازی گرم شود و سپس از طریق شیری چهار طرفه به سمت اپراتور هدایت شود. مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی در این بخش از قسمت داخلی اسپلیت وجود دارند که قابلیت انتقال گرما به بیرون دستگاه و محیط را دارا می باشند. لوله ها و صفحات از طریق هوای گرم ورودی به کمپرسور گرم می شوند و این هوای گرم در زمان کوتاهی به محیط منتقل شده و محیط را گرم می کند.

قبل از استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی گاز دستگاه را چک کنید. در صورت خارج شدن میزان گاز از حالت استاندارد از نمایندگی و تعمیرگاه های مجاز بخواهید که گاز کولر را شارژ کنند. عدم توجه به این مسئله آسیبی جدی به دستگاه وارد خواهد کرد.

چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم
چگونه از سیستم گرمایشی کولرگازی استفاده کنیم

مزایای استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی

  • از شر هوای آلوده ی محیط بیرون خلاص می شوید.
  • هوایی معتدل و یکدست در داخل منزلتان ایجاد می شود.
  • هوایی پاک ایجاد خواهد شد که برای سالمندان و کودکان بسیار مفید است.
  • نگرانی در مورد خطر گاز رفتگی یا آتش سوزی به خصوص در اتاق کودکان نخواهید داشت.
  • برای مکان هایی که لوله کشی گاز ندارند گزینه ای مناسب است.
  • برای اتاق های کوچک که فضای کافی برای قرار دادن بخاری و دستگاه های گرمایشی ندارند بهترین گزینه است

لازم به ذکر است که در نسل جدید کولرهای گازی المنت های پرمصرف به کار برده نمی شوند و مصرف کولر در فصول گرم و سرد یکسان است.

نتیجه می گیریم که خرید کولر گازی دارای هر دو سیستم سرمایشی و گرمایشی بسیار مقرون به صرفه است و قیمت کولر گازی با توجه به دو عملکرد گرما و سرما بسیار مناسب است چرا که هم نحوه ی استفاده از آن بسیار راحت است و هم هوایی گرم در فصول سرد ایجاد خواهد شد. بنابراین اگر قصد خرید کولر گازی دارید مدلی را انتخاب کنید که دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی را داشته باشد.

اگر شما نیز قصد خرید کولرگازی یا مشاهده تلویزیون از هر برندی را دارید کافی است بر روی لیست کولرگازی که در پایین لینک شده است کلیک کنید.

لیست کولرگازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهانگیری 09187777015